فهرست وبگاه‌های دانشگاه

vs

سال۱۴۰۰،
سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها

اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی مهارت های پیش از ازدواج با عنوان " نیمی آدم نیمی حوا"

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد، کارگاه آموزشی مهارت های پیش از ازدواج با عنوان " نیمی آدم نیمی حوا" با حضور خانم اسودی مشاور و درمانگر حوزه خانواده و ازدواج برگزار می شود.
بنا بر اعلام واحد آموزش مرکز مشاوره و توانمند سازی دانشجویان این کارگاه روزهای چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰     برگزار می شود و اولین جلسه آن روز چهارشنبه 19 تیرماه می باشد.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر به مرکز مشاوره بخش آموزش مراجعه کنند و یا شماره تفن های ۳۸۸۰۶۹۲۱ و ۳۸۸۰۶۹۲۴ تماس حاصل نمایند.
گفتنی است شرکت در این کارگاه  برای همه دانشجویان دانشگاه های مشهد امکان پذیر می باشد.

photo 2019-07-06 19-47-54

حضور دانشجویان جهادی دانشگاه فردوسی مشهد در بین سیل زدگان آق قلا

 اولین اردوی تابستانی دانشجویان جهادگر دانشگاه فردوسی مشهد، از 9 الی 16 تیرماه در مناطق سیل زده گلستان، شهرستان آق‌قلا در حال برگزاری است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد؛ در این اردو 45 نفر از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه، اعضای دیگر تشکل‌ها و سایر دانشجویان دانشگاه در این منطقه حضور دارند.

این اردو با هدف بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده از سیل اخیر در منطقه آق قلا در حال برگزاری است. علاوه بر برنامه‌های فرهنگی و آموزشی از جمله کلاس‌های روانشناسی در خصوص جامعه پذیری ویژه کودکان و نوجوانان، کلاس‌هایی ویژه زوج‌های جوان و دوره‌های فرهنگی و آموزشی برای همه رده‌های سنی در نظر گرفته شده است.

مراسم پرچم گردانی توسط خادمان حرم حضرت معصومه (س) در بین جهادگران دانشگاه فردوسی و برگزاری جشن به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در این اردو بوده است.

 

 

aghghala11

 

aghghala1

 

aghghala7

 

 aghghala6

 

aghghala8

 

 

هفته سلامت روان امسال با شعار سلامت روان نوجوانان و جوانان: جهان در حال تغییر» آغازشد

n00045537-b

هفته سلامت روان امسال با شعار سلامت روان نوجوانان و جوانان: جهان در حال تغییر» آغازشده است. دوره نوجوانی و جوانی دوره مهمی از تحول است که تغییرات اساسی و چشمگیری در جسم، روان و فکر فرد اتفاق می افتد و او را برای ورود به دنیای بزرگ‌سالی و پذیرش تعهدات و مسئولیت‌ها آماده می‌سازد. این تغییرات در بافت خانواده و جامعه رخ می‌دهد و می‌تواند تأثیرات روان‌شناختی بر نوجوان بگذارد. همواره مشکلات چون بزهکاری، خشونت و مصرف مواد سلامت روان نوجوان و جوان را تهدید می‌نموده است. تغییرات سریع جامعه و دگرگونی در سبک‌های زندگی، تحول فضاهای اجتماعی از مسائل مهم زندگی امروز است که تأثیرات بر سلامت روان نوجوان و جوان دارد. به گزارش سازمان ملل امسال از هر پنج جوان یک نفر مشکل سلامت روان را تجربه خواهد کرد. نیمی از مشکلات سلامت روان از سن 14 سالگی آغاز می‌شود. وقتی نوجوانان و جوانان استقلال بیشتری کسب می‌کنند، تصمیم‌گیری آن‌ها درزمینهٔ تندرستی و زمینه‌های دیگر مهم می‌شوند. ازاین‌روی هر یک از روزهای هفته سلامت روان در راستای مسائلی که نوجوان و جوان مواجه است نام‌گذاری شده است.

چهارشنبه 18 مهر نقش شادی و نشاط در سلامت روان جوانان و نوجوانان

پنجشنبه 19 مهر تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان

جمعه 20 مهر خانواده و سلامت روان جوانان و نوجوانان

شنبه 21 مهر تاب‌آوری جوانان، نوجوانان و سلامت روان

یکشنبه 22 مهر نقش محیط‌های آموزشی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان

دوشنبه 23 مهر تأثیر خود مراقبتی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان

سه‌شنبه 24 مهر سبک زندگی سالم جوانان، نوجوانان و سلامت روان

 مرکز مشاوره و توانمندسازی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با این اعتقاد که باوجود چالش‌ها هنوز هم بخش عظیمی از وضعیت سلامت روان قابل‌پیشگیری و درمان است، هفته سلامت روان سال 1397 را به عموم دانشگاهیان و به‌ویژه به دانشجویان تبریک عرض می‌نماید و آماده ارائه خدمات به دانشجویان گرامی است. خدمات ارائه‌شده به‌صورت انفرادی و گروهی درزمینهٔ مسائل ارتباطی دانشجویان، ازدواج و خانواده، مشکلات مقابله با استرس‌های روزمره و رویدادهای ناگوار و مشکلات تحصیلی بوده است. لازم به ذکر است که هم‌اکنون طرح پایش سلامت روان دانشجویان ورودی جدید در مرکز حال اجراست.

مرکز مشاوره و توانمندسازی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

  1. فرهنگی و اجتماعی
  2. دانشجویی