همایش پیاده روی طریق رضوی با مشارکت دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

636154983523326102 lg

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری پنجمین همایش دانشجویان زائر پیاده امام رضا(ع) با عنوان طریق رضوی به تاسی از پیاده‌‌روی اربعین، در آستانه‌ی ۲۹ صفر خبر داد.
دانشجویان به پیاده‌روی رضوی می‌روند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ مهندس محمد هادی عسکری، اظهار کرد: در آستانه‌ی سالروز شهادت امام رضا (ع)، پنجمین همایش دانشجویان زائر پیاده امام رضا (ع) با عنوان طریق رضوی به تاسی از پیادو‌روی اربعین با حضور دانشجویانی از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی گفت: ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان با اولویت دانشجویان زیارت اولی ساماندهی شده‌اند و در ایام شهادت امام رضا (ع) در ملک‌آباد در محور نیشابور به مشهد، جمع می‌شوند و پس از یک روز پیاده‌روی به مشهد مقدس خواهند رسید و ۲ روز در حرم امام رضا (ع) مقیم خواهند شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه این همایش با همکاری دانشگاه امام رضا (ع) و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود، تصریح کرد: ثبت‌نام این دانشجویان قبلاً از طریق دانشگاه‌ها به صورت گروهی انجام شده و کاروان‌های دانشجویی در قالب ۱۵ دانشگاه شکل گرفته‌اند و امیدواریم در سال آینده شاهد حضور بیشتر دانشگاهیان در این برنامه‌ی فاخر و معنوی باشیم.

عسگری گفت: در این دو روز برنامه‌های ویژه‌ای برای دانشجویان تدارک دیده شده و هزینه این فعالیت از محل کمک خیّرین و اعتبارات ستادی تامین خواهد شد.

photo 2017-11-18 16-11-35