فهرست وبگاه‌های دانشگاه

vs

shoar-98-

رونمایی از گیت ضد عفونی کننده دست و لباس در دانشگاه فردوسی مشهد

zofuni9931

به گزارش روابط عمومی معاونت فاد، در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا مراسم افتتاح و بهره‌برداری از دستگاه گیت ضدعفونی‌کننده دست و لباس، با حضور دکتر طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه و تعدادی از مسئولین این حوزه روز چهارشنبه 7 خرداد ماه 1399 برگزار شد.

دکتر حمید رضا طاهری در مراسم رونمایی از این دستگاه در سخنانی تلاش این حوزه در مبارزه با بیماری کرونا با توجه به اینکه این حوزه، حوزه دانشجویی است را با اهمیت تلقی نمود و در پایان سخنان خود اظهار نمود: در صورت رضایت از عملکرد دستگاه فوق، امکان عرضه آن به مؤسسات و مراکز خارج از دانشگاه فراهم می باشد.

لازم به ذکر است در راستای اهداف پیشگیری از ویروس کرونا، گروه فنی و مهندسی نادین، تحت نظر انجمن‌های علمی دانشگاه فردوسی مشهد، اقدام به طراحی ، ساخت و نصب گیت ضدعفونی‌کننده دست و لباس نادین، در ورودی ساختمان معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد نمود . عملکرد این سیستم بدین صورت است که با دیده شدن افراد توسط حسگرها، فرمان پاشش صادر می‌شود. این کار منجر به ضدعفونی شدن افراد می‌شود. محلول به کار رفته بر پایه الکل (اتانول ۷۰ درصد) است که با توجّه به مکانیزم اسپری شدن، علاوه بر اینکه لباس افراد خیس نمی‌شود، فقط محیطی مرطوب ایجاد می‌شود و از هدر رفتن محلول نیز جلوگیری می‌کند.

zofuni9932

zofuni9934

 zofuni9933

 

 

 

کانال رویدادهای خبری دانشجویی و فرهنگی ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد

 نشانی کانال:
https://t.me/vsfum

vsfum@

  1. فرهنگی و اجتماعی
  2. دانشجویی