فهرست وبگاه‌های دانشگاه

vs

shoar-98-

برگزاری کلاس‌های تربیت‌بدنی عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در قالب اپلیکیشن

varzesh99224

رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه فردوسی مشهد نخستین دانشگاهی است که برای برگزاری مجازی دروس عمومی تربیت بدنی یک و دو اپلیکیشنی طراحی کرده و با استفاده از آن دروس خود را به پایان خواهد رساند.

دکتر مهتاب معظمی رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا با اعلام این خبر، اظهار کرد: اپلیکیشنی تدوین شده و قرار است دانشجویان وارد این اپلیکیشن شده و بر اساس برنامه مشخص شده حرکات خود را انجام‌ می دهند. در این مدت تعداد حرکت‌هایی که برای هر مورد انجام داده شده را ثبت کرده تا تبدیل به نمودار ‌شود و استاد مربوطه به وسیله این نمودار از وضعیت دانشجوی خود اطلاع پیدا ‌می کند و پس از پایان جلسات امتحان مجازی به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

خانم دکتر معظمی افزود: پایه تربیت‌بدنی یک، آمادگی جسمانی است. در آمادگی جسمانی هفت قابلیت را برای یک فرد از نظر جسمانی در نظر می‌گیریم. حرکت‌ها و تمرینات در این اپلیکیشن بر اساس استقامت قلبی و عروقی، استقامت عضلانی، قدرت عضلانی، انعطاف‌پذیری و ترکیب بدن طراحی شده است و تربیت‌بدنی دو، آموزش مهارت است و برای آن 6 جلسه به صورت مجازی تعریف شده است همچنین بخش عملی 10 جلسه است و این هم تحت نظر اپلیکیشن برگزار خواهد شد. امتحانات درس تربیت‌بدنی دو نیز مجازی برگزار خواهد شد.

وی گفت: سایر دانشگاه‌ها دروس تربیت‌بدنی یک و دو را مجازی برگزار می‌کنند و عمدتا روی دروس تئوری و مشاوره سلامتی تمرکز کرده‌اند. دانشگاه فردوسی مشهد نخستین دانشگاهی است که برای این دسته از کلاس‌های خود اپلیکیشن طراحی کرده است. دانشجویان فقط از طریق پرتال خود می‌توانند وارد این اپلیکیشن شوند.

رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد: امکان برگزاری کلاس‌های عملی تخصصی دانشکده علوم ورزشی وتربیت‌بدنی به صورت مجازی وجود ندارد. فقط هفت جلسه از کلاس‌هایی که 32 جلسه در طول ترم تشکیل می‌شوند را به صورت مجازی برگزار خواهیم کرد و سه جلسه به صورت مجازی تصویرسازی ذهنی خواهد بود و مابقی آن به صورت حضوری برگزار خواهد شد. اگر دانشگاه‌ها بازگشایی شود، کلاس‌ها به صورت فشرده برگزار خواهد شد و یا در طول ترم آینده همزمان با سایر دروس تشکیل خواهد شد.

 

 

 

کانال رویدادهای خبری دانشجویی و فرهنگی ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد

 

 نشانی کانال:
https://t.me/vsfum

 

vsfum@

 

  1. فرهنگی و اجتماعی
  2. دانشجویی